Loading

Makina me Qera

[car_rental_system display=”search” layouts=”form,list,list,list,table,details,details,details,details”]

[car_rental_system display=”car-models” layout=”slider”]

Zbuloni Ofertat Tona Makina me qera

Ditët e sotme makina me qera është e domosdoshme dhe një mënyrë e shpejt dhe ekonomike për të lëvizur. Çmimet vetitet e fundit janë ulur dhe kostoja e qirasë është e përballueshme nga të gjithë.

Transporti publik në Shqipëri  është i limitur dhe nuk ka akses në shumë destinacione turistike, plazhe apo qyteza të preferuara nga pushuesit për qetësinë që ofrojnë.

Tek ne do të gjeni makinën e ëndrave tuaja me çmime që fillojnë nga 10 euro dita. Automjetet janë të reja duke ju siguruar një udhëtim komod dhe të sigurtë.

  • Çmimet më të lira
  • Automejte të reja dhe të sigurta
  • Siguracion të Përfshirë
  • Kilometra pa limit

Zbulo Flotën! Rezervoni Tani

Pyetje të shpeshta për makina me qera FAQS

– Cash, or

– Credit/Debit card

– Make the reservation online of via phone (mobile or Whatsapp)

– Provide Documents: Passport and Driving License

– Make Rental Payment: Cash or Credit/Debit card

– Drive and enjoy your vehicle!

Yes! To drive abroad please let us know and we will provide you written authorization. At the border you will be asked to purchase Green Card Insurance which costs 40 Euro. Additional to that Rent a car Albania charge you 30 for cross boarder fee.

[vc_progress_bar]

-Passport or ID

-Driving license

– Full Insurance (Liability & Collision)

– Unlimited Kilometers

– 24 Hour Assistance

– All Taxes and VAT (20%)

– Airport Pickup/Return

– After Hours Service

In case of any accident please immediately contact the Police at 112 and Rent a car Albania at +355 58 75 689 our staff will quickly resolve all procedures with the authorities and insurance companies.

Rental Magazine Here RECENT BLOG POSTS

Na ndiqni me email Rregjistrohu

Albania rent a car

Subscribe to Albania rent a car and get 10 euro discount on your next car rental reservation. Discover or fleet and travel around Albania without limits and with coverage insurance.

Lidhu me ne! Na Kontaktoni

Contact our team if you have any questions feel free to ask.
Our staff will handle your request withing 24 hours

  • Adress: Tirana International Airport (TIA)
  • Tirana International Airport ( Meet & Great)
  • Support Phone: +35569555330
  • E mails: info@rentacaralbania.com
  • Working Hours: 07:00-24:00
Online booking